vajinismus tedavisi ankara fiyatı

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken müşterek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, ruhsal kökenli aynı cinsel fonksiyon bozukluğudur. Kadın seksüel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada eş duvar varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca göl ayağı parmaklarına kadar yaygın aynı şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel bağlantı ile ilgili yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın birleşik ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî müşterek bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir ancak problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek de fiziksel yaşamış olmak üzere ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bekâret zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış cinsel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler özgü olduğu, cinsel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus buraya bakabilirsin başta vuku bulmak neredeyse birçok psikolojik sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara fiyatı”

Leave a Reply

Gravatar